W niedzielę, 19 listopada, o godz. 19.00 Fundacja Na Rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” – Sanus oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na niezwykłe wydarzenie kulturalne. W kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Krzeszowicach odbędzie się spektakl teatralny „Brat naszego Boga”.

Spektakl powstał na podstawie dramatu Karola Wojtyły. Reżyserii i adaptacji scenicznej podjął się znany krakowski aktor teatralny i filmowy – Artur Dziurman, znany z seriali: „Kryminalni”, „Czas honoru”, „Klan”, „To nie koniec świata”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej” czy „Na dobre i na złe”. Przedstawienie ma charakter teatralno-filmowy: tradycyjna gra sceniczna przeplatana jest sekwencjami filmowymi.

„Brat naszego Boga” to sztuka o krakowskim malarzu Adamie Chmielowskim, który będąc znanym i uznanym malarzem, kochającym sztukę, odkrywa w sobie również chęć niesienia pomocy najuboższym jako święty Brat Albert. W roli Adama Chielowskiego – św. Brata Alberta wystąpi Maciej Jackowski.

Jeden z najbardziej znanych obrazów Adama Chmielowskiego – „Ecce Homo”, przedstawiający portret Chrystusa w koronie cierniowej stał się motywem przewodnim spektaklu. Za jego pośrednictwem główny bohater nawiązuje relację z Bogiem. Obraz ten skłania go również, by zwrócić swoją uwagę na otaczającą go rzeczywistość, pełną bólu, cierpienia i niemożności niesienia pomocy tym, którzy najbardziej potrzebują miłosierdzia.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wstęp wolny.

 

Anna Miga