Już w sobotę  9 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00 odbędzie się pierwsze „biegowe” spotkanie organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Na spotkanie zapraszamy zarówno amatorów biegania, jak osoby, które w ogóle się nie ruszają lub uważają, że za szybko się męczą i nie dadzą rady przebiec nawet 0,5 kilometra. Gwarantujemy, że wszyscy przebiegną nie 0,5 km, a co najmniej 2,5 km i skończą „trening” bardzo zadowoleni. Zapraszamy także tych, którzy uważają, że bieganie jest nudne, pomożemy im określić swój indywidualny cel takich spotkań, ale przede wszystkim wszyscy będziemy się pocić dla poprawy stanu zdrowia. 

Właśnie taka aktywność – to znaczy ciągły, spokojny wysiłek to najlepsza forma „treningu” dla naszego układu krwionośnego i oddechowego. Działa w pozytywny sposób na mnóstwo problemów zdrowotnych takich jak nadciśnienie, cukrzyca, cholesterol. Już dziś zdarza się, że kardiolodzy zalecają tego tupu ruch jako pozawałową terapię.

Na miejsce pierwszego spotkania – parking przy przysiółku Białka w Woli Filipowskiej (przy wjeździe do lasów Puszczy Dulowskiej – mapa do pobrania tutaj) prosimy o stawienie się w stroju sportowym i wygodny obuwiu biegowym.

 

Bliższych informacji udziela Paweł Czyż – kom. 602 – 726 – 343; e- mail: paw_czyz@interia.pl.