Na początku lipca 90 dzieci z naszej gminy wzięło udział w półkolonii organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Jak zawsze wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i już pierwszego dnia zapisów wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawczej dzieci brały udział w przeróżnych wyjazdach i aktywnościach.

Przez całe dwa tygodnie dopisywała nam pogoda. Chociaż chwilami padało, za każdym razem, gdy zajęcia miały odbywać się na świeżym powietrzu, zza chmur wychodziło piękne słońce i mogliśmy spokojnie realizować swoje plany.

W tym roku w programie, poza tradycyjnymi już wyjazdami do kina i na basen, znalazły się między innymi warsztaty ekologiczne nad rzeką Krzeszówką, prowadzone przez Kaspra i Katarzynę Jakubowskich oraz Małgorzatę Łaciak. Uczestnicy warsztatów stworzyli swoje własne zielniki, poznali także zwierzęta żyjące w naszych wodach.
Gościliśmy również w „Pasiece u Tytusa”, gdzie dzieci mogły dowiedzieć się wiele o życiu pszczół i o tym jak wygląda praca pszczelarza.

Podczas zajęć edukacyjnych w Galerii w Pałacu Vauxhall tworzyliśmy „żywe obrazy”. Zajęcia inspirowane były wystawą malarstwa Bogdana Klechowskiego. Wiele radości sprawiła wszystkim możliwość przebrania się w kolorowe kostiumy, przemiana w punków, kibiców, baletnice, diabły i anioły. Potem już tylko sesja zdjęciowa, której efekty mogą zobaczyć Państwo na naszej stronie internetowej i Facebooku.

Kolejną niecodzienną atrakcją była możliwość pracy w profesjonalnym studio nagraniowym.
Na początku półkoloni poprosiliśmy każdą z grup o przygotowanie własnej piosenki. W drugim tygodniu naszych spotkań zabraliśmy dzieci do Rudna, gdzie pod czujnym okiem Ryszarda Pałki każda z grup nagrała efekty swojej pracy.

Półkolonię zakończyliśmy w Skansenie w Wygiełzowie. Bardzo miłe panie przewodniczki oprowadizły nas po całym terenie, opowiedziały historię poszczególnych budynków. Rozwiązywaliśmy także ciekawe zagadki i krzyżówki. Na koniec urządziliśmy sobie ucztę przy znakomitych ziemniakach po cabańsku.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie kierownik półkolonii Agnieszce Kmiecik oraz wychowawcom: Joannie Berenice Paluch, Bogumile Korbiel-Bok, Barbarze Śliwie, Agnieszce Zwierz, Małgorzacie Płatek oraz Bartłomiejowi Święszkowi.
Dziękujemy również rodzicom i dzieciom, które wzięły udział w naszej półkolonii – mamy nadzieję, że zobaczymy się znów podczas ferii!