MAJÓWKA HRABINY ZOFII

oraz WIOSENNY JARMARK TRADYCJI I RĘKODZIEŁA 

25-26 MAJA 2013

 

 

 

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, ul. J. Walkowskiego 1

Park im. A. Bogackiego, Krzeszowice

 

 

 

Hrabina Zofia Potocka, której przypadające na maj imieniny obchodzono bardzo uroczyście, organizowała co roku festyn dla domowników, okolicznych ziemian, kuracjuszy uzdrowiska, służby i wszystkich pracujących w dobrach Potockich.

W 2009 roku mieszkańcy gminy po raz pierwszy wcielili się w historyczne postacie z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr, budząc zainteresowanie tak wśród mieszkańców naszej gminy jak i turystów.
W tym roku już po raz piąty będą mieli okazję przenieść się w czasy, gdy królowały eleganckie suknie i kapelusze, a bywalcy uzdrowiska bawili się na balach, odbywających się w Pałacu Vauxhall – aktualnie siedzibie CKiS w Krzeszowicach. Ubrani, jak co roku, w stroje z epoki stworzą w parku im. Adama Bogackiego niepowtarzalny klimat.

Imprezie towarzyszy Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła, a wśród wielu punktów programu jest m. in. koncert grupy POD BUDĄ (w niedzielę) oraz zespołu REDLIN w sobotę wieczorem.

W niedzielę m. in. II Zlot Zosiek.


Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy kapelusz z epoki oraz zgłaszania się do roli statystów.
Informacje: 12 282 14 65 lub 602 726 353.