„Majówka hrabiny Zofii” 
14-15 maja 2011

Pierwsze spotkanie organizacyjne 
  7 kwietnia, czwartek, godz. 18.00
 Pałac Vauxhall, ul. Walkowskiego 1, Krzeszowice

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza serdecznie mieszkańców Krzeszowic do wzięcia udział w plenerowej imprezie historycznej.

 

 

 Poszukujemy chętnych w każdym wieku, także dzieci, którzy zagrają szlachcianki i szlachciców, chłopów, rzemieślników czy gości przybyłych na imieniny.

W 2009 roku mieszkańcy gminy po raz pierwszy wcielili się w historyczne postacie z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr, budząc zainteresowanie tak wśród mieszkańców naszej gminy jak i turystów. Hrabina Zofia Potocka, której przypadające na maj imieniny obchodzono bardzo uroczyście, organizowała co roku festyn dla domowników, okolicznych ziemian, kuracjuszy uzdrowiska, służby i wszystkich pracujących w dobrach Potockich.
W ubiegłym roku w plenerowym widowisku wzięło udzial około 100 statystów i aktorów, ubranych w kostiumy z epoki wypożyczone z Opery Krakowskiej i Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Majówka odbywa się w pięknej scenerii Parku im. A. Bogackiego w Krzeszowicach, a w tym roku przebiegnie pod hasłem „Aresztowanie hrabiego Adama Potockiego”.
W sobotę będzie można wziąć udział w zabawie ludowej, w niedzielę zatańczyć na balu do muzyki wiedeńskiej. Imprezie będzie towarzyszył Jarmark Tradycji.
Oprócz epizodów aktorskich i scenek historycznych, przewidzino występy artystyczne na scenie w parku, zwiedzanie Krzeszowic pieszo i w dorożce, warsztaty plastyczne i zielarskie, przejażdżki konne, a także wycieczki do Dubia, gdzie w tym samym czasie będą odbywać się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Szczegółowe informacje o programie już wkrótce.