monodram w wykonaniu Aldony Jankowskiej

Aldona Jankowska – aktorka filmowa i teatralna, zasłynęła parodiami w „Rozmowach w tłoku” w programie „Szymon Majewski Show”, w którym znakomicie parodiowała m.in. Zytę Gilowską, Ojca Rydzyka, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Annę Fotygę.

Znana także z serialu TVN „Julia”, gdzie zagrała rolę Bożenki. Kobieta o stu twarzach, aktorka zdolna rozbawić największego ponuraka – podjęła wyzwanie, jakie postawił przed aktorem ulubiony dramaturg naszej publiczności, Miro Gavran. To już czwarta sztuka tego chorwackiego dramaturga w repertuarze Teatru Ludowego – Sceny pod Ratuszem prezentowana w Krzeszowicach.
Chociaż „Hotel Babilon” jest kryminalnym monodramem, to przed oczami widzów mieni się galeria najróżniejszych postaci (wszystkie grane przez A.Jakowską): każda z nich opowiada o incydencie, jaki zdarzył się w tytułowym hotelu ze swojego punktu widzenia, swoim językiem i przez pryzmat swoich problemów. Czasami wydaje się, że to całkiem różne historie, ale niewątpliwie łączy je wszystkie dramat sprawczyni tego całego liryczno-komiczno-absurdalnego zamieszania, Zuzany Kollarovej, która próbowała zabić z miłości…
Zapraszamy na rewelacyjny występ Aldony Jankowskiej!

Tłumaczenie: Anna Tuszyńska
Reżyseria: Paweł Szumiec
Scenografia: Marek Braun
Kostiumy: Jolanta Łagowska
Występuje: Aldona Jankowska

20 września 2013, godz. 19.00
cena biletu 40 złotych, sprzedaż biletów od 9 września w Galerii