22 marca w Miekini zostały rozegrane Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców, w których udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Krzeszowice. Młodzi zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 x 800 metrów (gimnazja) lub 10 x 400 metrów (szkoły podstawowe), a pierwsza zmiana rozpoczynała się ze startu wspólnego.

 

W kategorii gimnazjów najlepsze okazały się zawodniczki z Zalasia, wyprzedzając reprezentacje Krzeszowic i Tenczynka. W gimnazjalnej rywalizacji chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z Krzeszowic, przed reprezntacjami Zalasia i Woli Filipowskiej.

W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęły uczennice z Zalasia, drugie miejsce przypadło Tenczynkowi, a trzecie Nowej Górze. Wśród chłopców Najlepsi okazali się biegacze z Zalasia, którzy wyprzedzili reprezentacje Woli Filipowskjiej i Sanki.

Awans do zawodów na szczeblu powiatowym zapewniły sobie dwie najlepsze druzyny z każdej kategorii. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy za rok!

Zobacz galerię zdjęć z zawodów.