LOGA_POZIOM_KLAPS_i_aparat

Weź tolerancję na warsztat i zrób jej zdjęcie!” – brzmiało zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie, w którym młodzież miała szansę uczyć się języka filmu i fotografii, aby w nim mówić, w imieniu tolerancji. Uczestnicy projektu na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w Internecie „Tolerancja na warsztat!” przez kilka miesięcy uczyli się, jak filmować i fotografować, jak swoim pomysłom nadawać artystyczną formę. – „Od Ciebie zależy, czy będzie często powtarzanym hasłem, czy konkretną twarzą, historią, kolorem. Pomóż jej, by mogła mówić własnymi słowami, we własnym imieniu!” – do indywidualnych wypowiedzi na temat tolerancji zachęcał cd. zaproszenia projektowego.

11 lutego o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach
ul. dr J. Walkowskiego 1 – będzie można zobaczyć pierwsze efekty pracy projektowej młodzieży z Miękini.

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY prac autorstwa młodych ludzi, uczestników projektu. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie ich autorstwa. Będzie także można zobaczyć reportaż z IV Edycji Festiwalu Filmów PO GODZINACH – reportaż, w którego przygotowaniu brali udział uczestnicy projektu.

Podczas spotkania organizatorzy – Fundacja Wspierania Działań Artystycznych „Wolna Sztuka” oraz Fundacja Babel Images – przypomną także o tym, co w najbliższym czasie będzie się dziać w ramach projektu. Jesienią tego roku odbędzie się MAŁOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY na najlepszą pracę z dziedziny: filmu, fotografii, plastyki dotyczącą tolerancji i zwalczania mowy nienawiści w Internecie. FINAŁ KONKURSU – LUTY 2016. A już teraz – „TOLERANCJA NA WARSZTAT!” – kampania na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w Internecie. Kampania to wspólna platforma o- i dla- tolerancji, to konkurs, to prezentacje w przestrzeni publicznej – w szkołach, Domach Dziecka, urzędach, bibliotekach – efektu warsztatów, podczas których od września ub. roku młodzi ludzie z powiatu wielickiego, bocheńskiego i krakowskiego uczyli się podstaw filmu, fotografii i informatyki, by… niepełnosprawność, mowa nienawiści, ksenofobia, homofobia, rasizm, antysemityzm, dyskryminacja, bezdomność, starość, przemoc, akceptacja odmienności… w ich filmach, fotografiach i działaniach w sieci mogły przemówić w imieniu nieakceptowanych, zawstydzić nietolerancyjnych, obudzić obojętnych…

Projekt Tolerancja na Warsztat! jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu „Obywatele dla demokracji.

www.tolerancjanawarsztat.org