5 lipca 2013, o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby ceramicznej Eugeniusza Molskiego. Otwarcie wystawy rozpocznie się na krzeszowickim rynku, przy fontannie, gdzie podczas artystycznego happeningu z płomieni ognia na fontannie wyłoni się 9 ceramicznych rzeźb artysty. Wszystko z towarzyszeniem grupy bębniarskiej z Olkusza.

Następnie przejdziemy do Galerii w Pałacu Vauxhall, gdzie nastąpi otwarcie całej wystawy artysty.

10 lat temu miała miejsce 150. indywidualna wystawa Eugeniusza Molskiego, zatytułowana „Trzy światy” w Galerii Ośrodka Kultury w Krzeszowicach, przy ul. Krakowskiej 30. Teraz, w Galerii w Pałacu Vauxhall Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach pokażemy kolejne prace tego uznanego artysty.

Eugeniusz Molski po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o specjalizacji malarstwo architektoniczne i ceramika – swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Nowym Wiśniczem, gdzie od 1969 roku pracował nieprzerwanie jako nauczyciel ceramiki w Liceum Sztuk Plastycznych. Ten niezwykle aktywny artysta znany jest w całej Polsce i Europie, gdzie miał niezliczoną ilość wystaw. (10 lat temu w Krzeszowicach miał swoją 150 wystawę). Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursach plastycznych a prace artysty można oglądać na stałej ekspozycji w wiśnickim zamku w Muzeum Ziemi Wiśnickiej.

Wystawa Świat Eugeniusza M. czynna będzie w naszej galerii przez całe wakacje, do 30 sierpnia.