Galeria Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza na wieczór  z  prof.Andrzejem Jasińskim w piątek 9 października o godz. 18.00. Tytuł spotkania – „Mozart i Chopin”. Bilety do nabycia w Galerii.

Andrzej Jasiński urodził się 23 października 1936 roku w Częstochowie.Wybitny pianista, pedagog nauczający w katowickiej Akademii Muzycznej, którą on sam ukończył z wyróżnieniem w 1959 roku z klasie Władysławy Markiewiczówny. Brał udział w pracach jury prestiżowych międzynarodowych konkursów, m.in. imienia królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli, PIotra Czajkowskiego w Moskwie, Van Cliburna w Fort Worth, Ferruccio Busoniego w Bolzano.
Polskim melomanom znany w szczególności jako członek jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, któremu przewodniczył już dwukrotnie ( w 2000 i 2005 r.). W 2010 roku znajdzie się w tej roli po raz kolejny podczas konkursu przypadającego na dwusetną rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora. 
Oprócz koncertów w Polsce występował m.in. we Włoszech, Francji, Niemczech, Urugwaju, Brazylii i Japonii. Karierę solisty i kameralisty podporządkował największej swojej pasji – nauczaniu.
Przez ponad czterdzieści lat pracy z utalentowaną polską młodzieżą profesor Andrzej Jasiński wykształcił liczne grono chopinistów, a wśród nich Krystiana Zimmermana, Joannę Domańską, Jerzego Sterczyńskiego, Magdalenę Lisak i Zbigniewa Raubo. Pedagogiczną pasją, doświadczeniem i umiejętnościami profesor Jasiński dzieli się także z innymi pedagogami, prowadząc wykłady w polskich i zagranicznych uczelniach. W grudniu 2006 roku prof. Andrzej Jasiński odebrał tytuł doktora honoris causa katowickiej Akademii Muzycznej.