18 lutego, godzina 18:00

Zabierz ukochaną lub ukochanego na koncert starych piosenek o miłości i posłuchaj takich przebojów jak: „Gdy się kogoś ma”, „Oddaj mi każdy dzień” czy walca „Zakochani”.

Wystąpią:

KATARZYNA SŁOTA-MARCINIEC – mezzosopran
Emilia Bernacka-Głowala – fortepian
Bartłomiej Kozina – klarnet basowy

 

Bilety w cenie 20 złotych – w sprzedaży w galerii od 9 lutego.

***
Katarzyna Słota-Marciniec – mezzosopran, ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w klasie śpiewu solowego oraz psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ukończeniu studiów występowała w roli Francisci w musicalu „West side story” w Schwedt (Niemcy). Obecnie współpracuje z Operą Krakowską i gliwickim Teatrem Muzycznym.

18 lutego zaśpiewa dla nas najpopularniejsze przeboje Władysława Szpilmana (1911 – 2000) – polskiego kompozytora i pianisty, od roku 1935 związanego z Polskim Radiem, w którym kolejne pokolenia Polaków słuchały przeszło 500 piosenek jego kompozycji.

Oprócz tych przebojów był także autorem muzyki filmowej, musicali i utworów symfonicznych. Był pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie (1961). 

23 września 1939 Władysław Szpilman grał utwory Chopina, kiedy niemieckie bomby spadły na elektrownię warszawską i Polskie Radio zamilkło. Po 6 latach pierwsza emisja Polskiego Radia zaczęła się od tych samych utworów granych przez Szpilmana. Jego dramatyczne i nieprawdopodobne wojenne losy zostały przedstawione w filmie R. Polańskiego „Pianista” (2002).