We wrześniu Galeria pod 1edynką zaprasza na jubileuszową wystawę o tematyce historyczno – ekologiczno – pszczelarskiej 110 lat pszczelarstwa na Ziemi Krzeszowickiej, zorganizowaną wspólnie z Krzeszowickim Towarzystwem Pszczelniczym BARĆ.

W 1907 roku przez ówczesnego Posła na Sejm Galicyjski, mieszkańca Czatkowic Dolnych, dra Ignacego Wróbla zostało założone Towarzystwo Pszczelnicze w Krzeszowicach. Tak więc w 2017 roku przypada sto dziesiąta rocznica powstania ruchu pszczelarskiego na terenie Ziemi Krzeszowickiej.

Wystawa jest okazją do zapoznania się przez zwiedzających z historią Krzeszowickiej Organizacji Pszczelarskiej, zgromadzonymi archiwalnymi przedwojennymi dokumentami, zdjęciami, okolicznościowymi pamiątkami oraz zabytkowym sprzętem pszczelarskim. Towarzyszy jej wystawa fotografii artystycznej Roberta Kuczary Pszczoła w środowisku naturalnym (sala nr 2)

Na zakończenie wystawy w piątek 29.09.2017 o godz, 19.00 zapraszamy na wykład Bogusława Latawca, prezesa Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego BARĆ „Pszczoła miodna – super organizm w środowisku naturalnym oraz promocję monografii historycznej Roberta Kuczary i Bogusława Latawca Rzecz o pszczole i pszczelarzach – krzeszowickiej organizacji pszczelarskiej.