Galeria w Pałacu Vauxhall CKiS w Krzeszowicach zaprasza na wernisaż wystawy „2 RÓŻNE ŚWIATYIwa Birkenmajera i Miry Skoczek-Wojnickiej, który odbędzie się 10 grudnia (piątek) o godzinie 18.00 w Galerii w Pałacu Vauxhall.

Mira Skoczek –Wojnicka

Urodziła się w Krakowie i z tym miastem jest związana. W roku 1984 obroniła dyplom na Wydziale Grafiki w pracowni wklęsłodruku i litografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. W roku 1994 ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej  z zakresu konserwacji architektury. Uprawia grafikę, rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne.Dwukrotna laureatka Grand Prix w konkursie „Najlepsza Grafika Miesiąca” (Kraków 1999 i 2006). Dwukrotnie nagrodzona „Złotą Ramą” w krakowskim  konkursie „Mały obraz” (2000 i 2007). Otrzymała także trzy nagrody w „Premio Firenze” : II – 2002 r., III – 2004 r., I – 2007 r., wyróżnienie w konkursie „Muzyka w malarstwie”– Tychy 2005 r., wyróżnienie w Salonie Zimowym – Kraków 2006 r., Jest finalistka „12th International Biennial Print & Drawing”  – Tajwan 2006 r.Członek ZPAP, SMTGBrała udział w około 90 wystawach zbiorowych, miała kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

mira@wojnicka.art.pl

tel.+48 602 71 01 09

www.wojnicka.art.pl  

 

Iwo Birkenmajer

Krakowski artysta, malarz, rzeźbiarz, poeta. Podczas studiów współpracował z Wydawnictwem Literackim ilustrując  książki popularnonaukowe i pracował w radio akademickim i Rozgłośni Krakowskiej współtworząc audycje literacko-satyryczne. W tym czasie opublikował również kilka artykułów m.in. o nieżyjącym już polskim malarzu Bolesławie Czedekowskim, tworzącym w Wiedniu. Jest współtwórca teatru poetyckiego „Pokój Wyobraźni”. W latach 80-tych pracował w krakowskich PKZ-tach zajmując się konserwacją rzeźby drewnianej, między innymi brał udział w pracach konserwatorskich przy Ołtarzu Mariackim w Krakowie.Do tej pory wziął udział w ponad 150 wystawach, z czego ponad połowa to wystawy indywidualne. Swoja twórczość prezentował w Polsce, a także we Francji (Collioure, Tours), Włoszech (Rzym, Florencja), USA  (Nowy Jork), Danii, Niemczech, Austrii (Wiedeń), Belgii (Bruksela).Wyróżniony w XIX, XX i XXIV „Premio Firenze” we Włoszech oraz w wielu innych konkursach zagranicznych i krajowych. W 2005 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Członek ZPAP i IAA AIAP. Uprawiał wspinaczkę wysokogórską, żeglarstwo i lekkoatletykę. Uczestniczył w trzech wyprawach polarnych na Spitsbergen. Plonem wypraw z lat 90-tych były pejzaże, które zaprezentował na kilku wystawach. 

iwo@birkenmajer.art.pl

tel. +48 602 44 00 17

www.birkenmajer.art.pl