Prowadzenie: Zenon Mąsior

Termin: poniedziałki i wtorki – godz. 15.40-16.25 ( 8-11 lat), godz. 16.30-17.15 (5-7 lat)

Sala nr 8

 

Cena: karnet 50 zł

 

„The Singing School” to program nauczania języka angielskiego poprzez piosenki i ćwiczenia oraz zabawy wykorzystujące ich słownictwo.

To wesoła i skuteczna forma nauki, przede wszystkim mówienia, ale również pisania po angielsku. Idealnie dostosowana do wieku i umiejętności ucznia.

Podstawą każdych zajęć z dziećmi lub młodzieżą jest piosenka zawierająca odpowiednie zwroty oraz słowa występujące w konkretnej grupie tematycznej oraz dostosowane do wieku uczestników i ich umiejętności językowych. Autor programu komponuje piosenki dydaktyczne, które równocześnie są melodyjne i proste do zapamiętania.

Istotą każdych zajęć jest łatwość ich przeprowadzenia i unikanie rutyny oraz monotonii lekcyjnej. Piosenki np. o jedzeniu, codziennych czynnościach albo uwzględniające wykorzystanie zwrotów w czasie przeszłym (w zależności od wieku i zaawansowania) stanowią główny motyw zajęć, a na bazie ich słownictwa przeprowadzane są gry, ćwiczenia i zabawy utrwalające.

 

Zenon Mąsior – muzyk, kompozytor, gitarzysta, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Publicznym w Krzeszowicach oraz Szkole Podstawowej w Paczółtowicach. Długoletni opiekun szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego Macondo – wielokrotnego zwycięzcy przeglądów i konkursów muzycznych. Autor projektów zarówno w stylistyce rocka alternatywnego, jak i w innych gatunkach muzycznych.