Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 18/02/2017
10:00

Miejsce
Krzeszowice, ul. Walkowskiego 1


18.02.2017 w sobotę o godz. 10.00
zapraszamy naszych studentów DUWK-u na kolejny wykład.

„Muzyka w rękach dyrygenta”

Prowadząca: Joanna Ślusarczyk – dyrygent

Jak wygląda praca dyrygenta? Do czego jest potrzebny? Co oznaczają tajemnicze znaki, które przekazuje podczas koncertu? Czym jest batuta i partytura? Jakie instrumenty grają w orkiestrze? Opowieść o zawodzie dyrygenta, jego etapach muzycznego wykształcenia i kulisach pracy z orkiestrą usłyszeć można w najbliższą sobotę. Na zajęciach dowiemy się jak wyglądają próby, na których przygotowuje się program koncertowy, a z uczestników warsztatów stworzona zostanie orkiestra. Będzie też okazja, żeby zamienić się na chwilę w prawdziwego dyrygenta.

Joanna Natalia Ślusarczyk – dyrygent. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach – obydwie z wyróżnieniem. Poza licznymi występami w Polsce ma w swoim dorobku również koncerty w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu, Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Francji i na Ukrainie. Finalistka trzech edycji Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Dyrygenckich. Jest założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Małopolskiej Orkiestry Kameralnej.

Jako dyrygent prowadziła koncerty między innymi z International Symphony Orchestra ICM w Wielkiej Brytanii, z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Royal Symphony Orchestra, Orkiestrą Les Femmes, Cracow Youth Chamber Orchestra oraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej i Orkiestrą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Za osiągnięcia artystyczne uhonorowana między innymi Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.