Festiwal Twórczości Domów Pomocy Społecznej powiatu krakowskiego jest na stałe wpisany do kalendarza imprez organizowanych na terenie powiatu krakowskiego. Podczas festiwalu przybliżana jest twórczość osób niepełnosprawnych mieszkających w DPS, poprzez prezentacje sceniczne i wystawy plastyczne. Poprzez realizację Festiwalu, wyłaniamy twórców z wybitnymi zdolnościami artystycznymi. Występy artystyczne prezentowane są w dniu festiwalu, natomiast prace plastyczne prezentowane są przez okres 1 miesiąca w Galerii Vauxhall przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. 

Poprzez realizację niniejszego zadania Domy Pomocy Społecznej mają możliwość zaprezentowania twórczości osób niepełnosprawnych, z zakresu plastyki, muzyki, teatru i sztuki, wypracowanych podczas warsztatów terapeutycznych.

Festiwal jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem na terenie całego powiatu i spełnia bardzo ważną rolę społeczną poprzez integrację występujących zespołów, odbiorców oraz pozostałych uczestniczących w imprezie mieszkańców DPS. Ważnym punktem, jest wspólna zabawa na zakończenie imprezy, gdzie odnawiane są coroczne przyjaźnie i znajomości a także wymiana doświadczeń terapeutów prowadzących zajęcia.

Adresatami Festiwalu są mieszkańcy powiatu krakowskiego, mieszkańcy DPS powiatu krakowskiego oraz osoby korzystające z pomocy Ośrodków Pomocy Społecznej.

Zobacz galerię zdjęć z Festiwalu z 2009 roku