W kolejnej edycji plebiscytu „Asy małopolski” o miano najlepszego sportowca naszego województwa ubiegać będzie się Wioletta Frankiewicz.

Mieszkanka Krzeszowic zajęła na najważniejszej w tym roku imprezie lekkoatletycznej – Mistrzostwa Europy w Barcelonie – 5 miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami. Jest Mistrzynią Polski w biegu na 5000 metrów na otwartym stadionie oraz srebrną (3000 m) i brązową (1500 m) medalistka halowych mistrzostw Polski. Ponadto dwa razy plasowała się na 5 miejscu w zawodach cyklu Diamentowej Ligi.

Niestety w sierpniu podczas biegu w Sztokholmie przytrafiła się jej jedna z najgorszych dla biegacza kontuzji – zerwała więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Jeszcze w tym samym miesiącu przeszła operację i rozpoczęła rehabilitację. Obecnie Wiola kończy ten etap leczenia i powoli  przygotowuje się do pierwszego po kontuzji obozu wysokogórskiego, który na początku roku rozpocznie w Republice Południowej Afryki.

 W zeszłym roku nasza reprezentantka ze względu na całkowity brak startów również spowodowany kontuzją nie była klasyfikowana w plebiscycie, natomiast w 2008 roku zajęła 8 miejsce.

Aby oddać głos na Wiolę wystarczy wysłać sms o treści AS.6 pod numer 71466 (koszt 1,22 zł brutto) lub wysłać kupon, który codziennie drukowany jest na stronach Dziennika Polskiego, organizatora plebiscytu.

 Aktualne wyniki oraz regulamin plebiscytu znajdują się na stronie: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/sport/10-asow-malopolski/

Liczymy na Państwa liczne głosy szczególnie, iż w każdym wywiadzie Wiola podkreśla, że mieszka w Krzeszowicach.