Zakończyły się szkolne rozgrywki w piłce nożnej organizowane w ramach GIMNAZJADY. W tym roku szkolnym Małopolski Szkolny Związek Sportowy zrezygnował z rozgrywania meczy na pełnowymiarowych boiskach i przeniósł rywalizację na boiska Orlik. Jednocześnie ograniczony został skład zespołów z 11 do 5 zawodników.

 

W turnieju chłopców, jak zwykle trudno było wskazać zdecydowanego faworyta, a paradoksalnie już pierwszy mecz turnieju, w którym spotkały się drużyny z Krzeszowic i Woli Filipowskiej, można było uznać za decydujące spotkanie – po wyrównanej grze, 4-3 zwyciężyli ci drudzy.

Wyniki kolejnych spotkań faktycznie sprawiły, że o końcowej kolejności decydował wynik bezpośredniego spotkania ww. zespołów, ale także wynik ostatniego meczu turnieju, w którym zmierzył się Tenczynek z Zalasem. W przypadku zwycięstwa Zalasu triumf w turnieju przypadłby krzeszowiczanom, a każde inne rozstrzygnięcie promowało do zawodów powiatowych zespół z Woli Filipowskiej.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zalasian i jeszcze 5 minut przed końcem spotkania zwycięzcami całego turnieju mogli czuć się reprezentanci z Krzeszowic, jednak 2 bramki grających o honor piłkarzy z Tenczynka spowodowały, że „stolicą” szkolnej piłki nożnej na najbliższy rok zostanie Wola Filipowska.

 

Kolejność drużyn:

1.      Wola Filipowska

2.      Krzeszowice

3.      Zalas

4.      Tenczynek

5.      Nowa Góra

  

W turnieju dziewcząt zwycięską drużynę wyłonić było o wiele łatwiej, chociaż po ostatnim meczu sytuacja nie była całkowicie klarowna. Podobnie jak w turnieju chłopców do ustalenia ostatecznej kolejności potrzebna była tzw. mała tabela, ponieważ zawodniczki z Krzeszowic i Zalasu zgromadziły taką samą liczbę punktów, a ich bezpośredni mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Okazało się, że triumf w turnieju przypadł krzeszowiczankom ze względu na lepszą różnicę bramek zdobytych w całym turnieju.

 

Kolejność drużyn:

1.      Krzeszowice

2.      Zalas

3.      Nowa Góra

4.      Wola Filipowska