W sobotę 23 maja 2015, podczas Majówki Hrabiny Zofii w Krzeszowicach pod Krakowem, odbędą się całodniowe warsztaty i spotkania skrzypków, basistów i instrumentalistów muzyki tradycyjnej. Miejsce: Pałac Vauxhall (siedziba Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach), a w razie dobrej pogody plener – namiot w parku.

Program:
11:00 – 14:00 warsztaty – część I

– przerwa na zwiedzanie bądź spanie na trawie –

16:00 – warsztaty-część II zakończona występem na scenie głównej o godz.19:00

Ponadto cały dzień – spontaniczny jam w parku, a po zmroku spotkania wieczorne.

Na Spotkaniach Skrzypków w 2014 uczyliśmy się muzyki Irlandii (Adam Romański). W roku 2013 królowała muzyka krakowska (Bartosz Niedźwiecki). Tematem tegorocznych warsztatów będzie tradycja muzyczna Karpat, przede wszystkim skrzypce i basy. Natomiast do dzielenia się muzyką w kuluarach zapraszamy muzyków i muzykantów wszelkich tradycji – polskiej, celtyckiej bądź węgierskiej, profesjonalistów jak i zupełnych amatorów. Mile widziane wszelkie instrumenty. Warsztaty prowadzą – uwaga uwaga! Człowiek-legenda Zbigniew Wałach i jeden z najlepszych basistów w okolicy, Rafał Bałaś. Zbigniew to chodząca encyklopedia muzyki Beskidu Śląskiego, popularyzator tradycji i instruktor pokoleń muzyków. Założyciel i prymista kapeli Wałasi, i laureat najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie folkloru, nagrody im. Oskara Kolberga. Rafał to multiinstrumentalista i kontrabasista w etno-jazzowym Besquidians oraz kapeli Wałasi. Rafał buduje też instrumenty takie jak dudy żywieckie, oraz uczy w Fundacji Braci Golec.

Warsztaty są bezpłatne.

Warunki uczestnictwa:
-musisz mieć co najmniej 12 lat, mieć instrument i umieć zagrać prostą melodię ze słuchu.

Zapisy: wyślij e-mail na pawel.plaszczak@gmail.com o tytule „Zgłoszenie na Spotkanie Skrzypków”. W treści podaj: imię, nazwisko, wiek i doświadczenie, e-mail i telefon, oraz gdzie mieszkasz i czy potrzebujesz noclegu.

Do zobaczenia! Strona wydarzenia i aktualności:
https://www.facebook.com/events/1627149397500533/