W piątek, 3 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Marią Wilczek-Krupą, autorką książki Kilar. Geniusz o dwóch twarzach

Maria Wilczek-Krupa jest publicystką i dziennikarką prasową i radiową, związaną m.in. z Dziennikiem Polskim, Radiem RMF Classic i Kinem. Tematem wieczoru będzie pierwsza biografia Wojciecha Kilara, powstała na podstawie wielogodzinnych rozmów autorki z Mistrzem u schyłku Jego życia. Pełna anegdot, zdumiewających historii, ale przede wszystkim będąca świadectwem prawdy. Publikacja została nagrodzona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca w marcu 2016 roku.

Wojciech Kilar był jednym z największych kompozytorów epoki. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim i Francisem Fordem Coppolą, a jego utwory na zawsze zapisały się w historii muzyki oraz światowego kina.

Wieczór rozpoczniemy uroczystym, najbardziej znanym i lubianym polonezem tego kompozytora w wykonaniu Zespołu Tańców Świata Zdrojanie. Podczas spotkania usłyszymy na żywo także inne utwory Wojciecha Kilara.

Wstęp wolny!