Po wakacyjnej przerwie do Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach powracają wtorkowe koncerty Filharmonii Krakowskiej, organizowane od kilkunastu lat na terenie naszej gminy.
Raz w miesiącu, w koncertach w Pałacu Vauxhall bierze udział około 80 osób: dwie klasy szkoły podstawowej i po jednej z gimnazjum i liceum. Analogiczne koncerty – wszystkie finansowane przez Centrum – są organizowane w szkołach w Zalasiu, Filipowicach, Tenczynku, Nawojowej Górze, Woli Filipowskiej i Nowej Górze.

Jest to doskonała forma zaznajomienia dzieci i młodzieży z wszelkimi gatunkami muzyki klasycznej, operowej czy baletowej, bez konieczności wyprawy do filharmonii. Każdorazowo prelekcja prowadzona jest w sposób przystępny i interesujący, o czym świadczą pozytywne komentarze uczestników. W ubiegłym roku we wszystkich placówkach odbyły się łącznie aż 64 koncerty, a koszt ich organizacji wyniósł około 15 000 złotych.

Mamy nadzieję, że także w tym roku ciekawy program wykładów spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony dzieci i młodzieży z naszej gminy.