To będzie rozśpiewane Laboratorium! Podczas specjalnego wieczoru dedykowanego krzeszowickim seniorom wystąpi Zespół Wokalny RETRO, działający przy Centrum Kultury Podgórza – Klub Rybitwy.

Zespół działa od 20 lat, a jego członkowie z przyjemnością spotykają się raz w tygodniu przy kawie, herbacie, by wspólnie pośpiewać wybrany przez siebie repertuar. Uwielbiają występować dla innych w atmosferze kameralnej biesiady, na scenach w formach konkursów i przeglądach twórczości amatorskiej, na koncertach. Potrafią zainteresować i zarazić swoim śpiewem, witalnością i zaangażowaniem tak młodych jak i starszych wiekiem słuchaczy.

Jako, że każdy z członków zespołu chętnie spogląda wstecz do czasów swojej młodości, stąd w ich repertuarze tak niezapomniane i różnorodne przeboje jak W zielonym gaju, Furman, Groszki i róże, My pierwsza brygada, Pieśń o matce czy Gdybym był bogaczem.

Zespół wykonuje utwory a capella lub przy akompaniamencie specjalnie zaaranżowanych dla zespołu podkładów instrumentalnych na MP3, które napisane są w klimacie romantycznym, lekko popowym. Aranżacje piosenek, prowadzenie zespołu i naukę emisji głosu prowadzi Małgorzata Lesiewicz-Przybył (sopran lirico spinto), solistka Opery Krakowskiej, która wykona również kilka utworów, przygotowanych specjalnie dla gości tego wieczoru.


Zapraszamy seniorów z gminy Krzeszowice do wysłuchania koncertu i do wspólnego śpiewania z gośćmi z Krakowa.

Partner wydarzenia: Ośrodek Wsparcia dla osób w Podeszłym Wieku i Młodzieży o zasięgu gminnym w Krzeszowicach