Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu oraz przeczytania relacji z największego wydarzenia naszego miasta.

 

 

Tegoroczna Majówka Hrabiny Zofii wypadła bardzo okazale i drugi rok z rzędu okazało się, że zmiana terminu na ostatni weekend maja też była trafiona. Organizatorzy trzymali kciuki za pogodę i ta dopisała. To, co trzeba podkreślić, to coraz większa aktywność uczestników imprezy. W tegoroczną Majówkę zaangażowanych było około stu osób w różnym wieku, od dzieci do osób dorosłych. Trudno było nie zauważyć statystów w strojach historycznych, którzy byli wszędzie, tworząc niepowtarzalny klimat imprezy. Pierwszy dzień imprezy miał charakter folkowy.

DZIEŃ I
Na zaprezentowanych zdjęciach zobaczycie Państwo między innymi obrazki z Jarmarku, koncerty KGW z Frywałdu i Tenczynka, prezentację skrzypków uczestniczących w warsztatach skrzypcowych prowadzonych przez Bartosza Niedźwieckiego, występy zespołów „Zbójnik” ze Skawicy, „Pramień” ze Słowacji oraz „Zdrojanie” z CKiS z Krzeszowic. Dzień folkowy zakończył się koncertem folk rockowej formacji „Redlin”.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z I DNIA

DZIEŃ II

Drugi dzień „Majówki Hrabiny Zofii” miał, tradycyjnie już charakter pikniku historycznego i rozpoczął się śniadaniem na trawie pod Pałacem Potockich. Później impreza przeniosła się ponownie do Parku Bogackiego. O godzinie 13.00 kilkadziesiąt par w strojach historycznych odtańczyło Poloneza przy akompaniamencie orkiestry Szkoły Muzycznej. Drugiego dnia ze sceny popłynęły już inne niż folkowe treści, Balet Dworski, konkursy, świetny koncert „Lata dwudzieste lata trzydzieste” w wykonaniu młodych wokalistek przygotowanych przez Annę Dijuk i gwiazda wieczoru i całej Majówki czyli „Pod Budą”. To było znakomite zwieńczenie tegorocznej imprezy.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z II DNIA