9 marca, godz. 18.00. Otwarcie wystawy Eweliny Palej 

W ramach cyklu „Marzec kobiet w Galerii”  zapraszamy Państwa na wystawę malarstwa i collage’u młodej artystki z naszego powiatu krakowskiego, Eweliny Palej, która właśnie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Hamburgu i tworzy bardzo kobiecą, delikatną, pełną symboliki kobiecej sztukę, łącząc tradycyjną technikę farby olejnej z tkaninami, muślinami, jedwabiami, czego efektem jest wielopłaszczyznowość i lekkość jej obrazów.

 Wcześniej, zanim wyjechała do Hamburga na studia plastyczne Ewelina ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Jest mądra, utalentowana, samodzielna, ładna, młoda – zapraszamy na spotkanie z ciekawą kobietą – artystką.

 

Sponsorem wieczoru jest firma Oriflame, która dla każdej Pani odwiedzającej w tym dniu galerię przygotowała mały upominek oraz  kilka zestawów luksusowych kosmetyków na loterię, a wszystkich gości wernisażu zaprasza na lampkę szampana.

 

Otwarcie wystawy Eweliny Palej tradycyjnie w piątek, o godz. 18.00 w dniu 9 marca.

 

Natomiast 23 marca, też w piątek o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczór muzyczny „Koncert na harfę z tancerką w tle”. Posłuchacie Państwo, jak niekonwencjonalne zestawienie trzech instrumentów: harfy, altówki i fletu może dać magiczny efekt, wprowadzając słuchacza w świat uczuć, piękna, ulotnych marzeń, co podkreśla dodatkowo taniec.

 

Zapraszamy na koncert czterech kobiet, które wykonają znane przeboje muzyki XX wieku. Wystąpią:  Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa, Alicja Lizer-Molitorys – Flet, Aleksandra Batog – altówka, Katarzyna Stolarczyk – taniec.

 

Wszystkie panie sa znanymi muzykami, maja na swoim koncie liczne koncerty, udziały w festiwalach muzycznych, płyty. Związane są z Filharmonią Śląską w Katowicach.