Łukasz Długosz to jeden z najwybitniejszych flecistów na świecie. Laureat prestiżowych międzynarodowych konkursów w Paryżu, Monachium, Odense i Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w wielu krajach europejskich, a także w USA, Japonii i Chinach, nagrywa płyty z czołowymi orkiestrami światowymi. 

W Krzeszowicach mogliśmy go usłyszeć w 2015 roku podczas festiwalu Emanacje. Natomiast w ubiegłym roku zagrał Wiosenny koncert na dwa flety. Na swoim koncie ma szereg prawykonań kompozycji polskich
i zagranicznych twórców. 

Tym razem dla Państwa, w Galerii w Pałacu Vauxhall, po mistrzowsku zinterpretuje utwory J. S. Bacha, Gabriela Faure Felixa Mendelssohna-Bartholdy, Beli Bartoka i Jacquesa Iberta. 

Towarzyszyć mu będzie wybitna harfistka Florence Sitruk ceniona na całym świecie za język muzyczny, świetnie dobrane programy koncertów oraz pasję pedagogiczną. Oddana kameralistyce, pełni funkcję dyrektor artystycznej Szwajcarskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej Les Muséiques. 

Łukasz Długosz w wywiadzie dla magazynu „Twoja Muza” powiedział: Lubię utwory oryginalne – takie, które otwierają nowe horyzonty, za którymi musi podążać wyobraźnia. 

Pozwólmy więc Tym wspaniałym artystom poszerzyć nasze horyzonty
i uwolnić wyobraźnię. 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Galerii