15 grudnia, w niedzielę, o godz. 18.00 na zakończenie Jarmarku tradycji, zapraszamy razem z autorkami, Agnieszką Kwiatek-Sołtys i Dagmarą Kwiatek-Kamińską na promocję albumu „Nasze miejsca znane i nieznane w Krakowie i okolicach”.
„Nasze miejsca” to artystycznie wydany album, pomyślany jako spacer po ważnych i ciekawych zakamarkach Krakowa i jego okolic. To równocześnie przewodnik, informator, ale i obrazy ciekawych miejsc, a zamysłem autorek było, by stał się oryginalnym prezentem, pamiątką z podróży, wspomnieniem, o których każdy będzie mógł pomyśleć „moje, nasze”.
Podczas wieczoru odbędzie się promocyjna sprzedaż albumu, a wśród nabywców książek zostanie wylosowany dodatkowo prezent specjalny: jedna z prac Dagmary Kwiatek-Kamińskiej, umieszczonych w publikacji. Jednodniowa wystawa prac artystki, wykonanych w technice gumy chromianowej, będzie połączona z ich sprzedażą w szczególnie atrakcyjnej cenie.
Miło nam zapowiedzieć, że to spotkanie, przy lampce wina, osłodzone domowymi wypiekami, uświetni występ muzyczny zespołu Di Galitzyaner Klezmorim! Ten słynny zespół, nawiązujący w swojej twórczości do muzyki klezmerskiej, od roku 1998 występuje w stałym składzie: Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak – kontrabas. Mariola i Grzegorz Śpiewakowie od wielu lat są mieszkańcami Krzeszowic.