Od 9 sierpnia na boisku Orlik w Krzeszowicach zajęcia prowadzi Wioletta Frankiewicz. W pierwszym treningu uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży. Pani Wioletta, mieszkająca na co dzień w Krzeszowicach, jest dwukrotną olimpijką (Ateny 2004, Pekin 2008), finalistką Mistrzostw Świata, brązową medalistką Mistrzostw Europy (Goteborg 2006) oraz kilkunastokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Jej koronną konkurencją jest bieg na dystansie 3000 z przeszkodami, na którym w 2006 roku ustanowiła, nie pobity do dziś rekord Polski – 9:17,15.

Poranne zajęcia, trwające 90 minut obejmowały głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe budujące sprawność, a także elementy siły biegowej wzmacniające poszczególne mięśnie nóg. Zajęcia, w których uczestniczyło14 osób (12 dziewcząt i 2 chłopców) zakończyły się serią ćwiczeń stabilizacyjnych kształtujących sylwetkę.

Nasza lekkoatletka zatrudniona przez Centrum Kultury i Sportu, jako instruktor w ramach programu „Animator – moje boisko ORLIK”, prowadzi zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku – zbiórka o godzinie 10:00. Do udziału w „treningach” zapraszamy wszystkich chętnych, zajęcia są bezpłatne.

Zobacz galerię zdjęć