ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W KRZESZOWICACH.

W 2010 roku Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach po raz pierwszy podjęło się organizacji parady przebierańców zatytułowanej „Żabki, żaby i ropuchy”.

Inspiracją do stworzenia pochodu stało się odkrycie w Kopalni Wapienia „Czatkowice” prażaby Czatkobatrachus polonicus (sprzed 240 mln lat).

Pochód dzieci i w tym roku będzie główną atrakcją tego święta, a w towarzystwie „żabek” mogą maszerować także księżniczki i książęta. Mile widziane maskotki, kukiełki i wszelkie wizerunki żabek.

26 kwietnia 2013, godz. 10.00 – 13.00

Wśród atrakcji: warsztaty ekologiczne, gry i zabawy, wspólne tańce i śpiewanie piosenek, wspólne zdjęcie żabek na Rynku w Krzeszowicach, malowanie buzi i wielkie bańki mydlane.

Organizatorami imprezy są: Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Krzeszowice, Zarząd Miejsko-Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Krzeszowicach.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w święcie dzieci wraz z nami, i mamy nadzieję, że zielona parada przebierańców wpisze się na stałe w koloryt miasta i gminy Krzeszowice. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa telefonicznie pod numerem 12/ 282-14-65 wewn. 21 lub drogą mailową na adres promocja@kulturakrzeszowice.pl. Oprócz grup zorganizowanych zapraszamy także rodziców, babcie, dziadków, opiekunów ze swoimi pociechami.

 

ZOBACZ PLAN IMPREZY