Przedpołudnie dla seniora

nowy projekt

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

W każdy czwartek od 10.00 do 14.00!

 

 

 

Nasza nowa propozycja to ukłon w kierunku osób starszych, dla których chcemy w Centrum stworzyć miejsce spotkań, kojarzące się z ciekawymi zajęciami, realizacją hobby, a może i pasji, czasem nauką, a przede wszystkim rozrywką.

Czwartki przed południem, to czas zarezerwowany dla seniorów, którzy u nas będą mogli wziąć udział w zajęciach z różnych dziedzin, prowadzonych głownie przez instruktorów CKiS. Wśród nich m. in. spotkania z tańcem i choreoterapią, jogę, robótki ręczne, różnorodne zajęcia plastyczne i artystyczne. Posiadacze karty seniora będą mogli bezpłatnie zwiedzać galerię sztuki, korzystając także z oprowadzenia (w grupie) po wystawie przez pracownika galerii. Raz w miesiącu planujemy atrakcyjne spotkanie lub wykład, jesteśmy także otwarci na wszelkie sugestie!

Każdy uczestnik dostanie kartę klubową, która będzie upoważniać go do wstępu na wszelkie zajęcia i atrakcje przygotowane w ramach Przedpołudnia…  Koszt karty to 10 zł za miesiąc.

Emerytura to doskonały czas, aby zrobić coś dla siebie, poszerzyć wiedzę i umiejętności, spotkać się z innymi osobami z okolicy, nawiązać nowe przyjaźnie!

Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy.

Szczegółowe informacje: 12 282 14 65, 602 726 353.

   Zobacz galerię zdjęć z zajęć

* * * * *

Od 10 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach spotykają się uczestnicy projektu „Przedpołudnie dla seniora”. Na pierwszym spotkaniu, przy kawie, dyskutowano o kształcie zajęć, potrzebach tej grupy społecznej, proponowanych zajęciach. Seniorzy przedstawili swoje zainteresowania, podpowiadali, jakie zajęcia zorganizować, czego im brakuje. Na najbliższe tygodnie zaplanowano zajęcia z tańców integracyjnych, jogi, robienie świątecznych stroików, bombek na choinkę, szydełkowanie. O swoich wrażeniach mówi pani Stanisława Pyrek z Krzeszowic:
Informację o „Przedpołudniu dla seniora” przeczytałam w Ośrodku Zdrowia.
Nie miałam żadnych oporów przed przyjściem. Całe życie byłam aktywna zawodowo i społecznie, więc dla mnie ta propozycja jest bardzo fajna. Spotkania dopiero się zaczynają, ale jestem przekonana, że znajdę tutaj coś dla siebie, tym bardziej, że oferta jest dosyć szeroka, a organizatorzy są otwarci na nasze propozycje.

Stałym elementem spotkań jest cotygodniowa gimnastyka, zawsze w czwartki o godz. 10.00, prowadzona przez specjalistkę z dyplomem krakowskiej AWF o specjalności kinezygerontoprofilaktyka. Oprócz aktywnego uczestnictwa w proponowanych zajęciach ważne jest także spotkanie się razem, rozmowa, wspólne snucie planów, wymiana doświadczeń, co także jest możliwe, w każdy czwartek, w małej sali w Centrum.

17 listopada panie po raz pierwszy wzięły udział w gimnastyce oraz zatańczyły w kręgu, tydzień później towarzyszyło im już dwóch panów.

W perspektywie jest także wspólne śpiewanie piosenek, w najbliższym czasie kolęd, przy akompaniamencie gitary pana Staszka.
Znalazłem się tutaj dzięki poczcie pantoflowej. Pierwsze wrażenia są jak najlepsze. Zajęcia są interesujące. Sam gram na gitarze i śpiewam, więc cieszę się, że będę mógł wykorzystać, z pożytkiem dla innych, swoje umiejętności. Już niebawem będziemy śpiewać kolędy i pastorałki. W karnawale natomiast liczę na dobrą wspólną zabawę – mówi pan Stanisław Adamczyk.

Projekty dla seniorów cieszą się coraz dużym zainteresowaniem i są w Polsce coraz bardziej popularne. Rok 2012 ogłoszono Rokiem Seniora, co wskazuje na coraz większe zainteresowanie opinii publicznej, fundacji, stowarzyszeń i innych instytucji, kwestią osób starszych. To zaś sprawia, że mają coraz większe możliwości rozwijania swych pasji i zainteresowań, uczenia się i podtrzymywania kontaktów towarzyskich w swojej grupie wiekowej i nie tylko. Przed rozpoczęciem akcji informacyjnej organizatorzy (CKiS) mieli pewne obawy co do frekwencji, jednak praktyka pokazała, że obawy były niepotrzebne. Już na samym początku w projekcie uczestniczy po kilkadziesiąt osób, a zainteresowanie jest coraz większe.

Pani Jadwiga Gaj z Tenczynka cieszy się: – Jeżdżę na spotkania Klubu Seniora do Krakowa. O powstaniu podobnej inicjatywy w Krzeszowicach powiedziała mi koleżanka. Już pierwsze spotkania w Vauxhallu są ciekawe, są interesujące zajęcia, robótki ręczne, zajęcia taneczne czy gimnastyka, takie „dla każdego coś miłego”. Pomysł na zajęcia dla seniorów jest świetny, jestem zadowolona, że taki Klub powstał na miejscu, w Krzeszowicach.

Składka miesięczna wynosi 10 zł.