Jeszcze dwa lata temu nikt w naszej gminie nie myślał o rywalizacji szkół w popularnym „szczypiorniaku”. Dzięki Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach od 2016 zawody o naszej gminy w piłce ręcznej pojawiły się w kalendarzu szkolnych zawodów sportowych. Za sukces należy uznać fakt, że z roku na rok w turniejach uczestniczy co raz więcej szkolnych reprezentacji, a w tegorocznej edycji zawodów rozgrywanych w kategorii Igrzysk Dzieci (klas 4 – 7 szkół podstawowych) wzięło udział 6 zespołów w turnieju chłopców oraz 4 w turnieju dziewcząt.

W „męskiej” rywalizacji zwyciężyli zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową w Nowej Górze w składzie: Dorynek Grzegorz, Kaczara Kacper, Karecki Patryk, Kawala Borys, Kawala Olaf, Michalski Maksymilian, Michalski Wiktor, Nowak Piotr, Rogozik Jan, Standera Aleksander, Stolecki Jan. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach, a trzecie zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Tenczynku.

W turniej dziewcząt wystąpiły 4 zespoły spośród, których najlepszym okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu w składzie: Bałuszek Gabriela, Bartnik Weronika, Bazarnik Paulina, Bąk Klaudia, Bożek Wiktoria , Bronikowska Julia, Bulek Julia , Doła Kornelia, Gąsior Nikola, Klita Paulina. Drugie miejsce zajęły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach, a trzecie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.