Prawie 30 osób tańczyło wczoraj w rytm bębnów djembe na wystawie „Moje spotkanie z Afryką”. Bezpłatne warsztaty tańców afrykańskich spotkały się z dużym zainteresowaniem i przerodziły w żywiołową zabawę uczestników.

Rewelacyjna prowadząca – Jovanka – wraz z akompaniującym jej Marcinem Urzędowskim, znawcą kultur afrykańskich i wszechstronnym muzykiem, grającym na instrumentach perskusyjnych przenieśli nas w niezwykły świat mocnych wrażeń i wyraźnych rytmów. Bez względu za zaawansowanie taneczne i umiejętności, wszyscy bawili się doskonale, dając się porwać pierwotnym rytmom i pozostając przez dwie godziny w tradycyjnej wspólnocie plemiennej. Członkami wspólnoty stali się, przybyli na ten wieczór, mieszkańcy gminy Krzeszowice, Krakowa i Wieliczki.

Serdecznie dziękujemy Jovance i Marcinowi, za ten wyjątkowy klimat wspotkania, który pozwolił nam choć przez chwilę poczuć się jak na wakacjach w Afryce.

Kolejne warsztaty już 27 sierpnia! A na naszym profilu na YouTube możesz obejrzeć krótki film z lipcowych warsztatów. Galerię zdjęć z warsztatów można zobaczyć tutaj 

Zobacz także www.tamtamitutu.home.pl.