Zawody trialowe goszczą w gminie Krzeszowice od 2008 r., kiedy eliminacje Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Trialu przywiodły do Miękini liczne grono fanów sportów motorowych z całej Polski.

17 maja 2009 r. zorganizowaliśmy pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Młodzików „Trial” oraz Mistrzostwa Europy Kobiet w Rajdach Motocyklowych „Trial”. O tym, jak wielkim sukcesem zakończyły się ostatnie zawody, najlepiej świadczą słowa prezydenta jury A. Minkena z Norwegii, który wyraził opinię, że była to najlepiej zorganizowana i przeprowadzona runda Mistrzostw Europy, jaką kiedykolwiek oglądał.

 W tym roku Gmina Krzeszowice wraz z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Krakowie, Krakowskim Klubem Cyklistów i Motocyklistów „Smok” i Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach znajdzie się w gronie organizatorów prestiżowych zawodów motocyklowych o randze europejskiej. Baza imprezy, gdzie zlokalizowany będzie paddock dla zawodników, start, meta i zakończenie zawodów, to teren rekreacyjny w dawnym wyrobisku w Miękini, wyróżniającym się malowniczymi skałami kamieniołomu.

 

Emocjonujące zawody rozpoczną się o godz. 9.30 i trwać będą do godzin popołudniowych. Przyjazd na metę pierwszego zawodnika spodziewany jest już ok. godz.14.30

 

Trasa zawodów liczy 3 km długości, na niej wyznaczonych będzie 15 sekcji obserwowanych (OJO), które zawodnicy będą pokonywać dwukrotnie.

Zwycięzcą zostanie zawodnik, który przejedzie cała trasę z najmniejszą ilością punktów karnych.

Pierwszą osobą, która przysłała zgłoszenie do startu w Mistrzostwach Europy „Trial” w Miękini jest jedyna kobieta startująca wspólnie z najlepszymi zawodnikami – Laia Sanz z Hiszpanii, wielokrotna Mistrzyni Świata Kobiet „Trial”, która zwyciężyła w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy Kobiet w dniu 17.05.2009

 

NIEDZIELA, 23 maja 2010

godz. 9.30                   Start pierwszego zawodnika (start ostatniego przed godz. 11.00)

godz. 16.15                 Ceremonia zakończenia zawodów, rozdanie nagród 

godz. 16.45                 Posiedzenie Jury

godz. 17.00                 Koncert zespołu bluesowego Monkey Business

godz. 18.00 – 20.00    Zabawa taneczna