Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza na koncert zespołu Ryczy-Prycza:

„W podróży…” – wieczór z piosenkami Leonarda Cohena

16.04.2016 (sobota), godz. 19.00,
Świetlica w Nowej Górze (budynek OSP)

W skład grupy Ryczy-Prycza wchodzą krzeszowiczanie – Wojciech Skibiński, aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz utalentowany muzycznie i plastycznie Krzysztof Taraszka. Z naprawdę trudnymi i wymagającymi od tłumacza szczególnej wrażliwości i subtelności, tekstami kanadyjskiego poety zmierzył się Maciej Zembaty wspólnie z Maciejem Karpińskim.

Półtoragodzinny program koncertu składa się z popularnych utworów granych na gitarach akustycznych. Ballady są nieraz łączone z satyrycznymi suplementami i zabawnymi komentarzami. Podczas koncertu usłyszymy utwory, takie jak: „Zuzanna”, „Dzisiaj tu, jutro tam”, „Tańcz mnie po miłości kres”, „Cygańska żona”, „So Long, Marianne” czy „Hallelujah”.

„W latach 80. Leonard Cohen wykonywał autorskie piosenki w gatunku folk rock. Było to dla nas absolutnie coś nowego, a urzekające swą niezwykłą metaforyką teksty budziły zachwyt. Z zespołem Ryczy-Prycza będziecie mieli okazję cofnąć się do przeszłości i rozsmakować w poezji śpiewanej Cohena.” – K. Taraszka

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach (8.00-16.00) sprzedaż biletów od 29.03.2016 do 14.04.2016 .