6 grudnia 2013 odbył się III Powiatowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych, organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno, a współfinansowany przez Powiat KrakowskiDziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Przeglądzie i gratulujemy Laureatom ich nagrodzonych wystąpień.
Organizowany już po raz czwarty Przegląd (pierwszy miał zasięg gminny) pokazał, że poziom wiedzy na temat pastorałek i kolęd ludowych, gospodarskich i życzących wciąż rośnie, a uczestnicy konkursu sięgają do wielu, nieraz bardzo starych źródeł.  Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych latach w Przeglądzie będzie brało udział coraz więcej grup dziecięcych i młodzieżowych, ponieważ to do nich należeć będzie w przyszłości kultywowanie tych pięknych bożonarodzeniowych tradycji.
Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznego Przeglądu, a do obejrzenia nagrodzonych prezentacji zapraszamy podczas Świątecznego Jarmarku Tradycji, już w tę sobotę, 14 grudnia, na Rynku w Krzeszowicach.