Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Galeria w Pałacu Vauxhall

zaprasza na wernisaż wystawy

HENRYK SIENKIEWCZ 1846-1916

„DLA POKRZEPIENIA SERC”

30 września 2011

godz. 18.00

Autorem dokumentalnej wystawy o Sienkiewiczu jest Barbara Wachowicz, znana pisarka, autorka licznych monografii wielkich Polaków, wśród których jest kilka książek o Henryku Sienkiewiczu („Marie jego życia”, „Filmowe przygody Pana Michała”, „Dom Sienkiewicza”). Wystawa, która jest własnością Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie była prezentowana w wielu miastach Polski i Europy.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy w Krzeszowicach odbędzie się widowisko poświęcone losom Henryka Sienkiewicza według scenariusza i z narracją Barbary Wachowicz, w którym wraz z autorką udział wezmą harcmistrz Krzysztof Jakubiec z oraz uczennice i uczniowie krzeszowickich szkół: Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Zostanie także zaprezentowany krótki dokumentalny film o pobycie Sienkiewicza w Rudawie, przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie. Barbara Wachowicz będzie podpisywać swoje książki o Henryku Sienkiewiczu.

Wystawa czynna będzie od 30 września do 10 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17,00 oraz w niedzielę 2 i 23 października od 10.00 – 14.00