Po zimowej przerwie, 29 kwietnia 2017 ponownie udostępniono dla zwiedzających trasę turystyczną Zamek Tenczyn w Rudnie. Niezbyt sprzyjająca pogoda nie zniechęciła turystów, którzy podczas długiego majowego weekendu licznie przybywali na Zamek – w ciągu pięciu dni około 2 tysięcy osób zwiedziło zabytkowe ruiny.

Po trasie zamku oprowadzali przewodnicy ze Stowarzyszenia dla Szkoły w Tenczynku oraz ze Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn, którzy opowiadali o bogatej historii Tenczyna oraz jego rekonstrukcji. Na zwiedzających czekały także liczne atrakcje przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne (m.in. Dragonów Pana Zebrzydowskiego Starosty Lanckorońskiego) stacjonujące podczas weekendu na zamku. Turyści mogli zobaczyć obóz szlachecki wraz z pocztami husarskimi, poznać tajniki szermierki bojowej oraz pojedynkowej szablą polską, zobaczyć (i usłyszeć!) strzelanie z muszkietów oraz artylerii XVII wiecznej. Wszystkie te atrakcje pozwalały jeszcze lepiej poczuć klimat tego niezwykłego miejsca.

W sezonie turystycznym 2017 trasa zwiedzania została rozszerzona – odwiedzający mogą podziwiać
i zwiedzać odnowiony Barbakan, a także, jak w ubiegłym wejść na Basztę Nawojową, z okien której rozpościerają się malownicze widoki na inne części zamku i całą okolicę.

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, które jest operatorem trasy turystycznej Zamek Tenczyn
w Rudnie serdecznie zaprasza do zwiedzania Zamku w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00 – 18.00. Informacje o wydarzeniach i zwiedzaniu dostępne są na www.stara.ckiskrzeszowice.pl. Zamek pozostanie otwarty dla zwiedzających do końca października.

ZAMEK TENCZYN W RUDNIE

Godziny zwiedzania: sobota i niedziela oraz święta od 10.00 do 18.00


Ceny biletów wstępu:

7 zł – normalny
4 zł – ulgowy (dla uczniów, studentów i emerytów po okazaniu legitymacji)
18 zł – bilet rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym)

Dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny. Karta Dużej Rodziny – zniżka 20%

W CENIE BILETU WSTĘPU – OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM.

Oprowadzanie – o każdej pełnej godzinie, zbiórka przy kasie. Ostatnie oprowadzanie – godz. 17.00.

Bilety można nabyć wyłącznie w kasie na terenie zamku za gotówkę do godziny 17.30.

Informacje: Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, tel. 571 401 012 (pn-pt. 9.00 – 16.00),
e-mail: zamek@stara.ckiskrzeszowice.pl

Zamek Tenczyn w Rudnie jest udostępniany zwiedzającym dzięki zgodzie Spadkobierców Adama hr. Potockiego, Rodzinom Potockich z linii Krzeszowickiej i Bnińskich.