V Małopolskie Święto Czosnku w gminie Słomniki stało się dla zespołu ZDROJANIE okazją do kolejnego występu. Mimo niesprzyjajacej od rana pogody, po południu przestało padać i mogliśmy zaprezentować swój repertuar zgromadzonej na boisku w Prandocinie publiczności. Na początek wystąpiły cztery pary z tańcami polskimi: wiwatem z Wielkopolski, krzyżakiem z Mazowsza i starą babą z Kurpiów, potem Zdrojanki ze swoją niespodzianką – rumuńskim tańcem drumul dracului, co w tłumaczeniu oznacza ścieżkę diabła.

Taniec pochodzi z Siedmiogrodu, dlatego wśród scenicznych rekwizytów znalazły się wianki z czosnkiem i czosnkowe naszyjniki, idealnie pasujące na tę okazję. Finał to wiązanka tańców francuskich w wykonaniu całej grupy. Zespołowi towarzyszyła kapela w składzie: Marian Lewicki – skrzypce, śpiew, Stanisław Kowalski – heligonka, śpiew, Beata Żbik – skrzypce i Pawel Płaszczak – bęben, oraz w grupie śpiewaczej Monika Dudek i Małgorzata Biga. 

Nieustannie ogłaszamy nabór do zespołu – szczególnie poszukiwani mężczyźni – i zapraszamy na próby lub do kontaktu pod nr. tel. 602 726 353. Więcej informacji o imprezie tutaj. Zobacz także galerię zdjęć